Leasing – wstępna opłata leasingowa

Leasing – wstępna opłata leasingowa

Leasing samochodowy to najczęstszy rodzaj leasingu. Nic dziwnego, bowiem zakup samochodu to dla firmy spory wydatek. Możliwości, jakie daje leasing pozwalają na rozłożenie zakupu samochodu w czasie z gwarancją stałego wykorzystywania go na potrzeby firmy.

PROCEDURA UZYSKANIA LEASINGU SAMOCHODOWEGO

Decydując się na wzięcie leasingu na samochód zaczynamy szukać informacji na jego temat. Czym jest leasing? Jakie są rodzaje leasingu? Gdzie po leasing? Jakie są koszty leasingu? - im głębiej wchodzimy w temat leasingu, tym więcej informacji na jego temat, czasem nawet sprzecznych informacji. Co wobec tego będzie pomocne? Jedną z propozycji jest skierowanie zapytania ofertowego do doradcy leasingowego. Ale do takiej rozmowy warto się przygotować.

ROZMOWA Z DORADCĄ LEASINGOWYM - O CO ZOSTANIESZ ZAPYTANY?

Oto, co na pewno powinniśmy wiedzieć, gdyż są to podstawowe pytania przedstawiciela firmy leasingowej do zwracającego się z zapytaniem leasingowym Klienta, a więc przyszłego Leasingobiorcy:

  • na co chcemy wziąć leasing - jeśli przedmiot leasingu ma być samochód powinniśmy wiedzieć: jaki samochód chcemy wziąć w leasing? (koniecznie powinniśmy znać model, wersję samochodu i inne ważne aspekty, w tym wyposażenie, które będą informacją potrzebną do oszacowania jego wartości),

  • na jaki okres chcemy wziąć leasing na samochód,

  • jaka wysokość wkładu własnego nas interesuje, czyli jaką wartość chcemy wpłacić przy podpisywaniu umowy leasingowej na samochód,

  • jakie ubezpieczenie chcemy wykupić, i tu zapewne doradca zaprezentuje te, które trzeba, i te, które można wybrać.

W trakcie rozmowy doradca leasingowy zapyta również o:

  • szacunkowe wyniki finansowe firmy (przychód i dochód za poprzedni i obecny rok),

  • poziom zobowiązań (kredyty, leasing – kwoty do spłaty).

Na podstawie tych informacji doradca leasingowy przedstawia, zainteresowanemu ofertą leasingową Klientowi, a więc przyszłemu Leasingobiorcy informacje o możliwościach leasingowych i kosztach leasingu. Przedstawia również procedury złożenia wniosku leasingowego oraz informacje dotyczące zawarcia umowy oraz odebrania auta.

WSTĘPNA OPŁATA LEASINGOWA to kwestia, którą należy rozważyć jako jedną z pierwszych. Ma ona wpływ na wysokość odliczeń podatkowych orz kosztu samego leasingu.

Minimalna opłata wstępna rozpoczyna się już od 1%w przypadku samochodów nowych i od 5% w przypadku samochodów używanych. Maksymalny wkład własny wynosi natomiast 45%. Wynika to z procedur firm leasingowych oraz norm prawnych.

WYSOKOŚĆ WSTĘPNEJ OPŁATY LEASINGOWEJ A MOŻLIWOŚCI PODATKOWE

Im wyższa opłata wstępna tym niższy koszt leasingu, a więc wysokość spłacanej raty leasingowej będzie niższa. Skorzystać można również z wyboru leasingu z wysokim wykupem.

Jest to propozycja dla firm, które chcą posiadać samochód firmowy, jednak w budżecie zaplanowany został również inny wydatek, jak choćby odświeżenie wizerunku firmy, wykonanie nowej strony internetowej czy brandingu.

Chcąc obliczyć średni koszt leasingu możemy skorzystać z kalkulatora leasingowego.

Podając wysokość wstępnej opłaty leasingowej, kalkulator leasingowy przeliczy wysokość raty leasingowej.

Leasing a tarcza podatkowa

Wysoka wstępna opłata leasingowa to propozycja dla firm szukających kosztów. Pozwala ona obniżyć wysoki podatek do zapłacenia.

Wystawiane przez Leasingodawcę faktury stanowią koszt uzyskania przychodów .Wykorzystując samochód wyłącznie do celów służbowych możemy odliczyć 100% podatku VAT, jeśli jednak korzystamy z niego również prywatnie – 50%.

  • leasing
  • leasing na samochód
  • procedura leasingu

Napisz do nas